środa, 06 marca 2019

Kolejne zatrzymania w sprawie tzw. mafii lekowej

Kolejne zatrzymania w sprawie tzw. mafii lekowej

Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku nadzoruje śledztwo prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym handlem lekami. Dzisiaj (6 marca 2019 roku) na polecanie prokuratora zatrzymano 4 osoby, które po doprowadzeniu do Prokuratury usłyszą zarzuty.

W toku postępowania prokuratorzy Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza mogła nielegalnie wytransferować poza granice Polski leki warte 140 milionów złotych.

Są to kolejne zatrzymania w tej sprawie. W maju 2018 roku zatrzymano 7 osób. Już wówczas prokuratorzy ustalili, że od 2014 roku zorganizowana grupa przestępcza mogła współpracować z 6500 aptek i punktów aptecznych na terenie Polski. W ramach przestępczego procederu skupowano z polskich aptek na eksport, leki będące w wykazie Ministerstwa Zdrowia, jako zagrożone brakiem dostępności na terenie Polski.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-03-06
Data udostępnienia informacji: 2019-03-06
Liczba odsłon: 1 644