wtorek, 07 maja 2019

Kolejny zatrzymany w sprawie międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej przemycającej nielegalnych imigrantów

Kolejny zatrzymany w sprawie międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej przemycającej nielegalnych imigrantów

W toku postępowania prowadzonego przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie zatrzymano kolejną osobę, która była poszukiwana listem gończym. Postępowanie dotyczy międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się przemytem imigrantów.

Poszukiwany listem gończym

W toku postępowania prowadzonego przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali poszukiwanego listem gończym mieszkańca powiatu myślenickiego. Mężczyzna od ponad 8 lat skutecznie ukrywał się przed organami ścigania. Został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania po tym jak przyjechał do Polski na święta.

Usłyszał zarzuty

W toku postępowania prokurator przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, odpowiedzialnej za przemyt szlakiem bałkańskim na terytorium Polski oraz Niemiec nielegalnych imigrantów pochodzących z Syrii, Iraku, Afganistanu i Jemenu.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W toku postępowania prowadzonego przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zatrzymano łącznie 16 osób, z których 6 obecnie przebywa w areszcie.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

O sprawie pisaliśmy:

Areszt dla członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej za przemyt nielegalnych imigrantów

Akt oskarżenia przeciwko jedenastu członkom międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się przemytem nielegalnych imigrantów do państw Europy Zachodniej

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-05-07
Data udostępnienia informacji: 2019-05-07
Liczba odsłon: 1 408