czwartek, 13 czerwca 2019

Konferencja Sieci Prokuratorów Państw Regionu Morza Bałtyckiego do Spraw Przestępczości przeciwko Środowisku Morza Bałtyckiego

Konferencja Sieci Prokuratorów Państw Regionu Morza Bałtyckiego do Spraw Przestępczości przeciwko Środowisku Morza Bałtyckiego

W dniach 11 - 12 czerwca 2019 roku w Gdańsku odbyła się konferencja prokuratorów zrzeszonych w Sieci Prokuratorów Państw Regionu Morza Bałtyckiego do Spraw Przestępczości przeciwko Środowisku Morza Bałtyckiego (ENPRO). Gospodarzem konferencji była Prokuratura Krajowa, która w 2019 roku przejęła prezydencję w tej organizacji.

W konferencji wzięli udział prokuratorzy z Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Szwecji i Polski. Stronę polską reprezentowały: Lilianna Stojek  z Departamentu Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej oraz prokurator Małgorzata Mokrecka z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Podczas konferencji jej uczestnicy wymienili doświadczenia w zakresie prowadzenia postępowań karnych przeciwko środowisku. Omówili także zmiany legislacyjne, jakich dokonano w poszczególnych krajach w zakresie przepisów dotyczących ochrony środowiska.

W trakcie konferencji dokonano również analizy porównawczej legislacji państw regionu Morza Bałtyckiego w zakresie ochrony zagrożonych gatunków.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-06-13
Data udostępnienia informacji: 2019-06-13
Liczba odsłon: 1 210