środa, 15 lipca 2020

Likwidacja magazynu z narkotykami o wartości niemal 1,3 miliona złotych

Likwidacja magazynu z narkotykami o wartości niemal 1,3 miliona złotych

Podjęte w ubiegłym tygodniu wspólne działania Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto w Poznaniu i poznańskiej Policji doprowadziły do ujawnienia magazynu, w którym składowane były znaczne ilości narkotyków o wartości blisko 1,3 miliona złotych. W magazynie ujawniono i zabezpieczono 20 kilogramów marihuany, 5 kilogramów amfetaminy, 500 gram kokainy, tabletki ekstazy oraz 2,7 kilograma substancji psychotropowej o nazwie 4 CMC. Czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków to blisko 1,3 miliona złotych.

Trzy osoby zatrzymane

W toku działań zatrzymano trzech mężczyzn, którym prokurator przedstawił zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków (art. 62 ust 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomani). Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni palnej i 75 sztuk amunicji (art. 263 § 2 k.k.). Podejrzani to mieszkańcy Poznania i jego okolic w wieku od 29 do 33 lat.

Środki zapobiegawcze

Po wykonaniu czynności z udziałem podejrzanych prokurator podjął decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec wszystkich zatrzymanych. Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto w Poznaniu uwzględniając wniosek prokuratora. zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

Zabezpieczono mienie

W toku prowadzonego śledztwa prokurator zabezpieczył ujawnione podczas przeszukań mienie podejrzanych w postaci gotówki w łącznej kwocie ponad 120 tysięcy złotych.

Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2020-07-15
Data udostępnienia informacji: 2020-07-15
Liczba odsłon: 507