poniedziałek, 08 lutego 2021

Likwidacja nielegalnej wytwórni narkotyków

Likwidacja nielegalnej wytwórni narkotyków

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prowadzi śledztwo dotyczące nielegalnego wytwarzania substancji psychotropowych. Pod koniec stycznia 2021 r. w tej sprawie zatrzymano na gorącym uczynku popełniania przestępstwa trzech obywateli Wietnamu. Zatrzymani w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania substancji psychotropowych w znacznych ilościach.

Profesjonalne laboratorium

Czynności poprzedzone były wielomiesięczną pracą, która doprowadziła śledczych do laboratorium, w którym produkowano metamfetaminę. Mieściło się ono na terenie powiatu grójeckiego (woj. mazowieckie). W pomieszczeniach gospodarczych wytarzano na dużą skalę substancje psychotropowe. W tym celu zbudowano tam specjalistyczny system produkcji narkotyków, chłodzenia i wentylacji obiektu, a także magazyn z hurtowymi ilościami substancji chemicznych niezbędnych do ich wytwarzania. W toku przeszukania nielegalnego laboratorium zabezpieczono ponad 3 kilogramy matamfetaminy o szacunkowej czarnorynkowej wartości nie mniejszej niż milion złotych.

Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani

Wszyscy podejrzani na wniosek prokuratora zostali tymczasowo aresztowani przez Sąd. Grożą im kary do 15 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa     

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2021-02-08
Data udostępnienia informacji: 2021-02-05
Liczba odsłon: 604