poniedziałek, 20 maja 2019

Międzynarodowa konferencja poświęcona transgranicznemu zwalczaniu przestępczości

Międzynarodowa konferencja poświęcona transgranicznemu zwalczaniu przestępczości

W dniach 16 – 17 maja 2019 roku w Świeradowie Zdroju odbyła się Międzynarodowa Konferencja Prokuratur poświęconą transgranicznemu zwalczaniu przestępczości na polsko – czeskim pograniczu. Organizatorami konferencji była Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wraz z Prokuraturą Krajską w Usti nad Labem.

Honorowy Patronat nad Konferencją objął I Zastępca Prokuratora Generalnego – Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski.

Przedmiotem Konferencji była współpraca międzynarodowa prokuratur z Polski, Czech oraz Niemiec, w zakresie krajowego i transgranicznego zabezpieczenia majątkowego, Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego, a także cyberprzestępczości oraz praktycznych i prawnych aspektów zabezpieczania dowodów w postaci cyfrowej.

Efektem Konferencji była między innymi wymiana doświadczeń w zakresie omawianych tematów oraz nawiązanie kontaktów mających na celu zwiększenie skuteczności ścigania międzynarodowej przestępczości. Podpisano również wspólną deklarację końcową o zacieśnieniu wzajemnej współpracy.

W skład delegacji polskiej wszedł Pan Piotr Kowalczyk – Zastępca Dyrektora Departamentu do spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Krajowej, Prokurator Regionalny we Wrocławiu, Prokuratorzy Okręgowi z regionu wrocławskiego, prokuratorzy z Biura Współpracy Międzynarodowej Prokuratury Krajowej oraz Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, a także przedstawiciele kierownictwa Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, a także Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na czele delegacji czeskiej stała Pani Lenka Bradacova – kierująca Prokuraturą Apelacyjna w Pradze oraz Prokuratorzy Okręgowi z Usti nad Laben i Hradci Kralove.

Udział w Konferencji wzięli również przedstawiciele Prokuratury Generalnej Wolnego Państwa Saksonii w Dreźnie oraz Prokuratury w Goerlitz.

Była to kolejna międzynarodowa Konferencja organizowana przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze, po raz pierwszy z partnerem czeskim.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-05-20
Data udostępnienia informacji: 2019-05-19
Liczba odsłon: 1 153