czwartek, 10 października 2019

Nie zatrzymał się do kontroli i trafił do aresztu

Nie zatrzymał się do kontroli i trafił do aresztu

Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze prowadzi postępowanie przeciwko 41 – letniemu mężczyźnie podejrzanemu o niezastosowania się do wydanego przez Policję polecenia zatrzymania samochodu oraz naruszenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Na wniosek prokuratora podejrzany został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Uciekał i uderzył w latarnię

We wczesnych godzinach porannych 7 października 2019 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przystąpili do zatrzymania pojazdu w celu przeprowadzenia kontroli. Kierujący nie zastosował się do sygnałów Policji i rozpoczął ucieczkę jadąc ulicami Jeleniej Góry. Funkcjonariusze podjęli pościg za zatrzymanym. Kierowany przez mężczyznę pojazd uderzył w uliczną latarnię. Następnie został on zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Usłyszał zarzuty

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze przedstawił zatrzymanemu Krzysztofowi W. zarzut niezastosowania się do wydanego przez Policję polecenia zatrzymania samochodu oraz naruszenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Prokurator nie wyklucza uzupełnienia zarzutów po uzyskaniu opinii zakresu badań toksykologicznych.

Czyny zarzucane podejrzanemu zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Krzysztof W. był w przeszłości wielokrotnie karany, w tym za przestępstwa przeciwko mieniu, narkotykowe, a także drogowe.

Trafił do aresztu

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę ukrywania się i bezprawnego utrudniania postępowania, prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2019-10-10
Data udostępnienia informacji: 2019-10-09
Liczba odsłon: 666