piątek, 11 czerwca 2021

Nowy numer czasopisma „Prokuratura i Prawo”

Nowy numer czasopisma „Prokuratura i Prawo”

Dostępny jest już najnowszy numer 5/2021 czasopisma „Prokuratura i Prawo”.

W aktualnym numerze w szczególności polecamy lekturę artykułów autorstwa dr hab. Jerzego Dużego, prof. Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prokuratora Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy „Pośredni zakaz reformationis in peius a prawo sądu do modyfikacji opisu znamion czynu przypisanego wyrokiem w postępowaniu ponownym – uwagi na tle wykładni art. 443 k.p.k.”,  dr. Tomasza Jasińskiego oraz Doroty Wróbel, prokuratorów Prokuratury Okręgowej w Warszawie „Weksel jako przedmiot zabezpieczenia majątkowego”, a także materiałów szkoleniowych Wojciecha Kotowskiego, eksperta do spraw prawnych aspektów wypadków drogowych zatytułowanych „Sprawiedliwości stało się zadość. Studium pewnego przypadku”, odnoszący się do problematyki opiniowania biegłych w sprawach z zakresu ruchu drogowego.

W najnowszym numerze kontynuowana jest rubryka „Z historii prokuratury”. Jej celem, jak podkreślił w słowie wstępnym do poprzedniego numeru miesięcznika I Zastępca Prokuratora Generalnego, Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski jest „przybliżenie wiedzy o funkcjonowaniu prokuratury w okresie od 1918 r. do 1945 r. oraz przywrócenie pamięci o prokuratorach, którzy w tym czasie wypełniali swoje obowiązki służbowe.” W bieżącym wydaniu zamieszczono życiorys Kazimierza Rutkiewicza wiceprokuratora Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który został wzięty do niewoli sowieckiej,
a następnie stracony w 1940 r. w Kozielsku.

Polecamy także lekturę dodatku „Orzecznictwo Sądu Najwyższego, Sądów Apelacyjnych, Naczelnego Sądu Administracyjnego i Trybunału Konstytucyjnego” zawierającego przegląd najnowszych judykatów.

„Prokuratura i Prawo” jest czasopismem, na łamach którego publikowane są materiały o tematyce prawnej, w szczególności z zakresu prawa karnego i kryminologii, służące poszerzaniu wiedzy prokuratorów i pracowników prokuratury, a także przedstawicieli innych zawodów prawniczych oraz kształtowaniu właściwej praktyki stosowania prawa.

W zakładce „Prokuratura i Prawo” zamieszczono informacje dla autorów i czytelników czasopisma oraz pełne teksty miesięcznika.

Redakcja miesięcznika zaprasza do lektury czasopisma oraz do publikowania na jego łamach własnych opracowań.

Biuro Prokuratora Krajowego
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2021-06-11
Data udostępnienia informacji: 2021-06-14
Liczba odsłon: 1 077