czwartek, 29 października 2020

Odpowiedzą przed sądem za zabójstwo 22 – latka

Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim zakończyła śledztwo dotyczące zabójstwa 22 - letniego mężczyzny, kierując do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia w tej sprawie.

Zaatakowany maczetą

Jak wynika ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 sierpnia 2019 roku w jednym z mieszkań w Starogardzie Gdańskim. Pokrzywdzony wraz z dwoma nowopoznanymi mężczyznami spożywał alkohol w mieszaniu jednego z nich. W czasie spotkania doszło do kłótni, w trakcie  której pokrzywdzony był szarpany oraz uderzany w twarz przez napastników, a następnie został zaatakowany maczetą. Otrzymał ciosy  w okolice twarzy, ręki oraz brzucha. Napastnicy uciekli z mieszkania, pozostawiając rannego mężczyznę. Następnego dnia w godzinach porannych jego zwłoki ujawniła mieszkająca w sąsiedztwie kobieta. W wyniku niezwłocznie podjętych czynności funkcjonariusze Policji zatrzymali dwóch mężczyzn  w wieku 34 i 20 lat oraz odnaleźli narzędzie zbrodni w postaci maczety.

Śmierć w wyniku odniesionych obrażeń

W toku przeprowadzonej sekcji zwłok ustalono, że  pokrzywdzony zmarł śmiercią gwałtowną, nagłą wskutek wstrząsu hipowolemicznego w następstwie krwotoku wewnętrznego do jamy otrzewnowej  i zewnętrznego z doznanych ran w postaci rany kłutej i ciętej.

Usłyszeli zarzuty zabójstwa

Prokurator zarzucił obu mężczyznom popełnienie w wspólnie i w porozumieniu przestępstwa zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, to jest czynu z art. 148 § 1 kodeksu karnego.  Jeden z podejrzanych zarzuconego mu przestępstwa dopuścił się w ramach recydywy wielokrotnej, będąc już wcześniej karanym za przestępstwa kradzieży rozbójniczej oraz rozboju.

Mężczyźni zostali na wniosek prokuratora  tymczasowo  aresztowani przez Sąd. Grozi im kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2020-10-29
Data udostępnienia informacji: 2020-10-28
Liczba odsłon: 309