środa, 26 lutego 2020

Oświadczenie Prokuratury Krajowej

Oświadczenie Prokuratury Krajowej

Wyjaśnienia Piotra K. ps. „Broda”, do których odnosi się Gazeta Wyborcza, zostały negatywnie zweryfikowane przez prokuraturę, która prowadzi czynności procesowe od 2009 r. Były one wielokrotnie i szczegółowo sprawdzane w prowadzonych postępowaniach i nie zostały potwierdzone. Dowody zgromadzone w wielu postępowaniach jednoznacznie wykazały, że Piotr K. ps. „Broda” mija się z prawdą.

Dla przykładu, z danych straży pożarnej korespondujących z innymi dowodami, wynika że zdarzenie dotyczące spalenia pod koniec lat 90 –tych pizzerii na Ursynowie, o którym mówi Piotr K. ps. „Broda” nigdy nie miało miejsca.

Obecnie Piotr K. ps. „Broda” jest podejrzanym, ściganym listami gończymi i ENA. W Polsce czekają na niego do wykonania prawomocne wyroki skazujące na kary bezwzględnego pozbawienia wolności o łącznej wysokości 6 lat i 10 miesięcy. W międzyczasie Piotr K. został zatrzymany na terenie Ukrainy przez tamtejsze organy ścigania m.in. pod zarzutem przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Strona polska podjęła intensywne działania i wystąpiła z wnioskiem o ekstradycję Piotra K. Podkreślić należy, że zawieszone postępowanie karne, w ramach którego Piotr K. zyskał status świadka koronnego zostało podjęte, co praktycznie sprowadza się do utraty przez niego statusu świadka koronnego.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2020-02-26
Data udostępnienia informacji: 2020-02-27
Liczba odsłon: 1 067