wtorek, 20 października 2020

Oświadczenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu w sprawie czynności procesowych z udziałem Romana G.

Oświadczenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu w sprawie czynności procesowych z udziałem Romana G.

Prokuratura Regionalna w Poznaniu informuje, że obrońcy Romana G. w podpisanym przez nich protokole przesłuchania podejrzanego potwierdzili, jego status jako podejrzanego. Co świadczy o przedstawieniu zarzutów Romanowi G.

Jeśli podejrzany Roman G. chce złożyć wyjaśnienia, prokuratura może ponownie go przesłuchać.

Możliwość przesłuchania Romana G. w dniu 16.10.2020 r  została stwierdzona wstępną opinią biegłych – specjalistów w dziedzinie kardiologii, neurologii i medycyny sądowej. Wnioski tej opinii zostały potwierdzone w kolejnej opinii lekarzy po przebadaniu Romana G.

Kiedy Roman G. dowiedział się o wnioskach wstępnej opinii biegłych, rozpoczął symulowanie braku świadomości. Wcześniej wielokrotnie rozmawiał ze swoimi dwoma pełnomocnikami, a także lekarzami i funkcjonariuszami CBA, nie wykazując żadnych problemów w tym zakresie.

Prokurator opierając się na opinii biegłych postawił Romanowi G. zarzuty a następnie przesłuchał go w charakterze podejrzanego w obecności zespołu lekarzy.

Po zakończeniu czynności prokuratorskiej problemy Romana G. ze świadomością się zakończyły. Jeszcze w dniu ogłoszenia zarzutów podejrzany rozmawiał m.in. z Zastępcą Rzecznika Praw Obywatelskich, która następnie cytowała fragmenty tej rozmowy. Rzekomo zły stan zdrowia, uniemożliwiający kontakt z prokuratorem nie przeszkadzał podejrzanemu w aktywności w mediach społecznościowych.

Prokuratura Regionalna w Poznaniu

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2020-10-20
Data udostępnienia informacji: 2020-10-20
Liczba odsłon: 1 624