piątek, 08 marca 2019

Oświadczenie w sprawie Renaty L. -G. żony Stanisława Gawłowskiego

Oświadczenie w sprawie Renaty L. -G. żony Stanisława Gawłowskiego

W związku licznymi pytaniami dziennikarzy, Prokuratura Krajowa informuje, że dzisiaj (8 marca 2019 roku) Sąd Okręgowy w Szczecinie utrzymał w mocy postanowienie prokuratora z 4 stycznia 2019 roku o zabezpieczeniu majątkowym na mieniu podejrzanej Renaty L. – G. w wysokości 80 tysięcy złotych na poczet grożącej jej kary grzywny i kosztów sądowych.

Sąd nie podzielił żadnych zarzutów podniesionych przez trzech obrońców podejrzanej Renaty L. – G., w tym między innymi zarzutów w zakresie bezpodstawnego przetrzymywania przez prokuratora pieniędzy należących do podejrzanej. Przeciwnie Sąd uznał, że wydanie przez prokuratora postanowienia o zabezpieczeniu majątkowym było konieczne i zasadne.

Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód, wypowiadając się w kwestii podjętych wobec Renaty L.- G. środków zapobiegawczych, w tym poręczenia majątkowego, dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju, uznał, że dowody zebrane przez prokuraturę wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzaną zarzucanych jej czynów.

Żona posła Stanisława Gawłowskiego, Renata L.-G. jest podejrzana o tzw. pranie brudnych pieniędzy. Przestępstwo miało polegać na tym, że brała udział w ukrywaniu prawdziwego pochodzenia apartamentu w Chorwacji, który miał przyjąć w formie łapówki jej mąż, Stanisław G. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-03-08
Data udostępnienia informacji: 2019-03-08
Liczba odsłon: 1 838