piątek, 19 października 2018

Otwarcie nowej siedziby Prokuratury Rejonowej w Sopocie

Otwarcie nowej siedziby Prokuratury Rejonowej w Sopocie

W dniu 15 października 2018 roku miało miejsce oficjalne otwarcie nowej siedziby Prokuratury Rejonowej w Sopocie. Mieści się ona przy ulicy Grottgera 3-5 w Sopocie.

W uroczystości uczestniczyli liczni zaproszeni goście w tym: Zastępca Prokuratora Generalnego do Spraw Wojskowych Przemysław Funiok, prokurator Biura Prokuratora Krajowego Prokuratury Krajowej Andrzej Golec, Naczelnik Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej Olimpia Gapanowicz, Prokurator Regionalny w Gdańsku Teresa Rutkowska – Szmydyńska, Prokurator Okręgowy w Gdańsku Michał Kierski, Prokuratorzy Rejonowi okręgu gdańskiego, Wiceprezes Sądu Apelacyjnego w Gdańsku Rafał Ryś, Wiceprezes Sądu Okręgowego w Gdańsku Joanna Łaguna-Popieniuk, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski oraz Komendant Miejski Policji w Sopocie inspektor Piotr Bolin.

Uroczystość odbyła się przy udziale Metropolity Gdańskiego Generała Dywizji Abp. Sławoja Leszka Głódzia oraz Księdza Prałata Pułkownika Jana Wołyńca – kapelana Marynarki Wojennej RP, który dokonał uroczystego poświęcenia budynku nowej siedziby Prokuratury Rejonowej w Sopocie.

Oprócz oficjalnych wystąpień ważnym elementem uroczystości była multimedialna prezentacja z przebiegu realizacji inwestycji, którą zaprezentowała Prokurator Rejonowa w Sopocie Magda Gabriel – Węglowska.

Nieruchomość, w której mieści się nowa siedziba Prokuratury Rejonowej w Sopocie, została przekazana prokuraturze w wyniku porozumienia zawartego 6 sierpnia 2014 roku z kierownictwem gdańskiego Sądu Apelacyjnego oraz Sądu Rejonowego w Sopocie. Jeszcze w tym samym roku przystąpiono do realizacji inwestycji.

Budynek na trzech kondygnacjach posiada łącznie około 950 mkw. powierzchni. Na parterze i piętrach usytuowane zostały osobne pokoje dla prokuratorów, urzędników oraz sekretariaty. Budynek posiada wszystkie niezbędne pomieszczenia specjalne, w tym  dla zatrzymanych, pokój okazań, kancelarię tajną oraz serwerownię i centralę telefoniczną. W piwnicy zostały zlokalizowane między innymi  magazyny  dowodów rzeczowych i archiwum wyposażone w nowoczesne regały jezdne. Budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-10-19
Data udostępnienia informacji: 2018-10-18
Liczba odsłon: 2 979