czwartek, 18 kwietnia 2019

Palestyńsko – turecka konferencja pt. „Dowody cyfrowe w kontekście wymagań postępowania karnego i praw człowieka”

Palestyńsko – turecka konferencja pt. „Dowody cyfrowe w kontekście wymagań postępowania karnego i praw człowieka”

W dniach 11-13 kwietnia 2019 roku w Ramallah odbyła się palestyńsko - turecka konferencja poświęcona problematyce pozyskiwania dowodów cyfrowych w kontekście wymagań postępowania karnego oraz ochrony praw człowieka.

W spotkaniu wzięli udział Prokuratorzy Generalni Palestyny i Turcji,  przedstawiciele 22 krajów, w tym m.in. Argentyny, Brazylii, Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii i Włoch, a także reprezentanci Eurojustu i Międzynarodowego Stowarzyszenia Prokuratorów.

Stronę polską reprezentowali prokurator Tomasz Iwanowski  z Departamentu ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Krajowej,  prokurator Cezary Kłos z Biura Współpracy Międzynarodowej Prokuratury Krajowej oraz Aleksandra Bukowska-McCabe, Przedstawiciel RP w Ramallah.

Poszczególne sesje konferencji poświęcone były m.in. omówieniu doświadczeń krajowych w postępowaniu z dowodami cyfrowymi oraz zgodności procedur gromadzenia i użycia dowodów cyfrowych ze standardami praw człowieka, problematyce przedstawiania w sądzie dowodów cyfrowych i specyfiki postępowania z dowodami cyfrowymi w sprawach związanych z ochroną nieletnich i rodziny, zwalczaniu fałszywych dowodów cyfrowych oraz wzmacnianiu międzynarodowej współpracy w celu zapewnienia wiarygodności dowodów cyfrowych.

Uczestnicy konferencji spotkali się także z Prezydentem Palestyny Mahmudem Abbasem.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-04-18
Data udostępnienia informacji: 2019-04-18
Liczba odsłon: 1 227