piątek, 07 czerwca 2019

Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski uhonorowany Złotym Medalem za Zasługi dla Policji

Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski uhonorowany Złotym Medalem za Zasługi dla Policji

Wczoraj (6 czerwca 2019 roku) odbyło się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie uroczyste otwarcie międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Dawniej niż wczoraj — 100. rocznica powstania Policji Państwowej”, nad którą honorowy patronat objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Konferencja zorganizowana została przy współpracy z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Miała ona na celu popularyzację wiedzy historycznej dotyczącej powstania polskiej Policji oraz promowanie postaw opartych na patriotyzmie, szacunku dla niepodległościowych tradycji i przywiązaniu do ojczyzny, jak też wskazanie sukcesów w zwalczaniu przestępczości w Polsce.

Uroczystego otwarcia dokonał Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr hab. Marek Fałdowski.  Wśród zaproszonych gości byli  m.in. Pan Jarosław Zieliński — Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Arkadiusz Czartoryski — Przewodniczący Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, Pan Bogdan Święczkowski — I Zastępca Prokuratora Generalnego – Prokurator Krajowy, Pan gen. insp. dr Jarosław Szymczyk — Komendant Główny Policji oraz współorganizator konferencji Pan dr hab. Piotr Kardela– Dyrektor  Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

W trakcie konferencji I Zastępca Prokuratora Generalnego Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski został uhonorowany Złotym Medalem za Zasługi dla Policji. Odznaczenie zostało wręczone przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. dra Jarosława Szymczyka.

Prokurator Krajowy przyjmując to odznaczenie wskazał, że medal ten odzwierciedla doskonałą współpracę pomiędzy prokuraturą i policją, która przekłada się na efektywne zwalczanie przestępczości. Podkreślił, że jest on wyróżnieniem dla wszystkich prokuratorów, którzy każdego dnia wspólnie z funkcjonariuszami policji dbają o bezpieczeństwo polskich obywateli.

Prokurator Krajowy zaznaczył, że wszystkie działania podjęte przez prokuraturę i policję służą do zrealizowania celu jakim jest stworzenie z prokuratury i policji nowoczesnych instytucji skutecznie realizujących ciążące na nich zadania, służące Polsce.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-06-07
Data udostępnienia informacji: 2019-06-07
Liczba odsłon: 2 918