środa, 12 września 2018

Prokurator Krajowy był gościem TV Republika

Prokurator Krajowy był gościem TV Republika

W dniach 3 – 5 września 2018 roku Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski wziął udział w 7. Spotkaniu Prokuratorów Generalnych Państw Grupy Wyszehradzkiej. Podczas spotkania Prokuratorzy Generalni podpisali Deklarację z Wyszehradu.

– To niezwykle ważna dla Polski deklaracja. Na Węgrzech, w Wyszechradzie spotkało się czterech prokuratorów generalnych krajów Grupy Wyszechradzkiej. Reprezentowałem tam Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro. Podpisaliśmy dokument mówiący o naszych oczekiwaniach względem prokuratury europejskiej i współpracy z nimi. To ważne stanowisko państw w naszym regionie. Aktualnie prokuratura prowadzi wiele śledztw dotyczących poważnych przestępstw gospodarczych i finansowo-skarbowych obrazujących szereg patologii, które powstały w Polsce za poprzednich rządów – mówił wczoraj (10 września 2018 roku) na antenie TV Republika Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski.

W trakcie rozmowy Prokurator Krajowy mówił także o śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie m.in. przeciwko byłym już członkom władz spółki GetBeck oraz o reformie sądownictwa.

Zachęcamy do obejrzenia całego wywiadu z Prokuratorem Krajowym Bogdanem Święczkowskim.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-09-12
Data udostępnienia informacji: 2018-09-12
Liczba odsłon: 1 368