wtorek, 18 lutego 2020

Prokurator Krajowy wziął udział w uroczystych obchodach 30-lecia Krajowej Rady Sądownictwa

Prokurator Krajowy wziął udział w uroczystych obchodach 30-lecia Krajowej Rady Sądownictwa

18 lutego 2020 r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyły się uroczyste obchody 30-lecia Krajowej Rady Sądownictwa.

Na zaproszenie przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa sędziego Leszka Mazura w uroczystości wziął udział I Zastępca Prokuratora Generalnego Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski.

W uroczystości uczestniczyli także Zastępcy Prokuratora Generalnego: Pan Prokurator Krzysztof Sierak , Pan Prokurator Robert Hernand, Pan Prokurator Przemysław Funiok i Pan Prokurator Andrzej Pozorski   oraz Zastępca Prokuratora Krajowego Pani Prokurator Agata Gałuszka – Górska.
W swoim wystąpieniu Prokurator Krajowy stwierdził, iż Krajowa Rada Sądownictwa to instytucja, która stoi na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów Działalność jej ma olbrzymi wpływ nie tylko na kształtowanie kadry orzeczniczej polskiego wymiaru sprawiedliwości, ale pośrednio na stabilność państwa i bezpieczeństwo społeczeństwa. Prokurator Krajowy podkreślił także rolę obecnej Rady w dziele zbudowania właściwej, opartej na Konstytucji RP, pozycji wymiaru sprawiedliwości pośród innych organów państwowych, szczególnie wobec organów władzy ustawodawczej i wykonawczej. Rada ta przyczynia się do odzyskania autorytetu społecznego wymiaru sprawiedliwości.

Prokurator Krajowy, w imieniu własnym oraz współpracujących z nim prokuratorów, podziękował członkom Krajowej Rady Sądownictwa  na czele z jej Przewodniczącym za  odwagę i wysiłek włożony w ten proces. Życzył wytrwałości w kontynuowaniu rozpoczętej dobrej zmiany wymiaru sprawiedliwości, dalszych sukcesów na tej drodze oraz satysfakcji z wykonywania tej doniosłej społecznie służby.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2020-02-18
Data udostępnienia informacji: 2020-02-18
Liczba odsłon: 2 045