środa, 07 sierpnia 2019

Prokurator Krajowy z oficjalną wizytą w Republice Czeskiej

Prokurator Krajowy z oficjalną wizytą w Republice Czeskiej

W dniach 5-6 sierpnia 2019 r. I Zastępca Prokuratora Generalnego Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski oraz Zastępca Prokuratora Krajowego Agata Gałuszka-Górska, na zaproszenie Prokuratora Generalnego Republiki Czeskiej Pavla Zemana, przebywali w Brnie, będącym siedzibą najważniejszych czeskich organów wymiaru sprawiedliwości, tj. Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Najwyższego Sądu Administracyjnego oraz czeskiej Prokuratury Generalnej.

Spotkanie było poświęcone omówieniu aktualnego poziomu współpracy prokuratorskiej między Polską a Czechami, w tym bieżących kwestii pojawiających się na kanwie współpracy prowadzonej w oparciu o europejski nakaz dochodzeniowy, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących wnioskowania o wykonanie i wykonywania na tej podstawie czynności operacyjno-rozpoznawczych.
Wynikiem ustaleń zapadłych na najwyższych szczeblach prokuratur polskiej i czeskiej jest projekt odbycia jeszcze w bieżącym roku serii spotkań prokuratorów z przygranicznych prokuratur polskich i czeskich, w trakcie których zostaną zaproponowane działania zmierzające do usprawnienia wzajemnej współpracy i zwiększenia efektywności krajowych postępowań karnych.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2019-08-07
Data udostępnienia informacji: 2019-08-07
Liczba odsłon: 1 095