poniedziałek, 09 marca 2020

Prokurator Krajowy z wizytą w Republice Litewskiej

Prokurator Krajowy z wizytą w Republice Litewskiej

Na zaproszenie Prokuratora Generalnego Litwy Evaldasa Pašilisa w dniach 4-6 marca 2020 roku I Zastępca Prokuratora Generalnego Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski wziął udział w międzynarodowej konferencji „Odzyskiwanie mienia pochodzącego z przestępstw korupcyjnych”, która miała miejsce w Wilnie.

W konferencji uczestniczyli również prokuratorzy z Departamentu do Spraw Przestępczości Gospodarczej oraz Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji. Prokurator Grzegorz Kisiel przedstawił prezentację na temat polskich rozwiązań prawnych, związanych z konfiskatą rozszerzoną jako narzędziem walki z przestępcami i odzyskiwania mienia pochodzącego z przestępstw, w tym przestępstw o charakterze korupcyjnym.
Przedstawiciele prokuratury polskiej i litewskiej omówili praktyczne kwestie współpracy dwustronnej, w tym w zakresie ścigania przestępstw korupcyjnych, zabezpieczania mienia, współczesnych tendencji i dobrych praktyk w tym zakresie.
Przedmiotem rozmów były także zagadnienia związane z zarządzaniem prokuraturami krajowymi oraz kierunkami przyszłej współpracy.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2020-03-09
Data udostępnienia informacji: 2020-03-09
Liczba odsłon: 1 148