add_filter('xmlrpc_enabled', '__return_false'); Prokuratura Krajowa wystąpiła na drogę sądową w związku ze szkalującymi wypowiedziami jednego z prokuratorów – Prokuratura Krajowa
środa, 24 lutego 2021

Prokuratura Krajowa wystąpiła na drogę sądową w związku ze szkalującymi wypowiedziami jednego z prokuratorów

Prokuratura Krajowa wystąpiła na drogę sądową w związku ze szkalującymi wypowiedziami jednego z prokuratorów

Wypowiedzi Pani prokurator Katarzyny Kwiatkowskiej zawarte w artykule pt. „Ukarana prokuratorka ostrzega szefów: Nie chcę nikogo straszyć, ale gromadzimy dowody”, opublikowanym w Gazecie Wyborczej, zawierające insynuacje, że kierownictwo Prokuratury Krajowej dopuszcza się przestępstw i innych naruszeń, są bezprawne. Podważają autorytet Prokuratury Krajowej i godzą w jej dobre imię.

Autorka wypowiedzi, przedstawiając Prokuraturę jako instytucję, gdzie dochodzi do łamania przepisów prawa, podważa wiarygodność i narusza godność urzędu, który sama reprezentuje.

Kierownictwo Prokuratury Krajowej szanuje zagwarantowaną każdemu konstytucyjnie wolność wypowiedzi i prawo do krytyki, jednak tego rodzaju bezprawne, nieprawdziwe i szkalujące wypowiedzi pełniącego swoje obowiązki prokuratora muszą spotkać się ze zdecydowaną reakcją.

Dlatego Prokuratura Krajowa wystąpiła wobec autorki na drogę sądową, domagając się zaniechania naruszeń, opublikowania stosownych przeprosin i wpłaty określonej kwoty na cel społeczny.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2021-02-24
Data udostępnienia informacji: 2021-02-24
Liczba odsłon: 3 440

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj