wtorek, 06 kwietnia 2021

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku: dożywocie za zabójstwo 91-letniej kobiety

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku: dożywocie za zabójstwo 91-letniej kobiety

31.03.2021 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku, przychylając się do wniosków prokuratora co do wymiaru kary, skazał na dożywotnie pozbawienie wolności 33-letniego mieszkańca Gdyni za zabójstwo 91- letniej kobiety.

Akt oskarżenia

W grudniu 2019 r. Prokuratura Rejonowa w Gdyni skierowała do Sądu akt oskarżenia w sprawie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, w związku ze zgwałceniem. Ciało pokrzywdzonej ujawnił jej syn 26 stycznia 2019 r. Tego samego dnia zatrzymany został, wówczas 31-letni, sąsiad kobiety.

Ustalenia śledztwa

Sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety było uduszenie o złożonym mechanizmie w związku z założeniem  pokrzywdzonej   na głowę  foliowej reklamówki,  przewiązaniem  szyi oraz ust  kablem oraz  uciskiem szyi  rękoma. Ustalono, że sprawca zabójstwa działał z pobudek seksualnych.

Wyrok

Sąd uznał oskarżonego za winnego popełnienia zbrodni zabójstwa w związku ze zgwałceniem, jednak z opisu czynu i kwalifikacji prawnej wyeliminował działanie ze szczególnym okrucieństwem.

Sąd orzekł, że oskarżony będzie mógł ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie nie wcześniej niż po odbyciu 30 lat kary.

Oskarżony jest tymczasowo aresztowany.

Dział Prasowy

Prokuratury Krajowej

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2021-04-06
Data udostępnienia informacji: 2021-04-06
Liczba odsłon: 1 422

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj