czwartek, 10 czerwca 2021

Prokuratura Okręgowa w Katowicach: akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 2-miesięcznej dziewczynki

Prokuratura Okręgowa w Katowicach: akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 2-miesięcznej dziewczynki

Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniej mieszkance Śląska oskarżonej o zabójstwo 2-miesięcznej córki i znęcanie się nad nią ze szczególnym okrucieństwem. Oskarżonej zarzucono także udzielanie dziewczynce narkotyków. Aktem oskarżenia objęto również ojca zmarłej dziewczynki, któremu zarzucono narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez niewłaściwe sprawowanie opieki.

Urazy głowy i zatrucie amfetaminą jako przyczyna zgonu dziecka

11 września 2020 r. do miejsca zamieszkania rodziców 2- miesięcznej dziewczynki wezwane zostało pogotowie, ponieważ dziecko nie dawało oznak życia. Służby medyczne stwierdziły zgon dziecka. Jak ustalono, w nocy 10/11 września 2020 r., 36-letnia kobieta kilkukrotnie uderzyła córkę oraz podała jej narkotyki. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu dziecka były doznane urazy głowy oraz zatrucie amfetaminą.

Znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem

W toku śledztwa ustalono, że matka znęcała się nad córką już od urodzenia, nie zapewniając jej właściwej opieki. Do zaniechań w zakresie opieki nad dzieckiem doszło również po stronie ojca. Zaniedbania oskarżonych doprowadziły m.in. do niedowagi i wychudzenia dziewczynki.

Oskarżeni przebywają w areszcie

Wobec oskarżonych stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za zabójstwo grozi matce kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Katowicach.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2021-06-10
Data udostępnienia informacji: 2021-06-10
Liczba odsłon: 850