czwartek, 01 lipca 2021

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy: akt oskarżenia w sprawie potrójnego zabójstwa

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy: akt oskarżenia w sprawie potrójnego zabójstwa

24 czerwca 2021 r. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu Marcelowi C. oskarżonemu o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swoich rodziców i młodszego brata.

Do zdarzenia doszło w Ząbkowicach Śląskich w nocy z 8/9 grudnia 2019 r. Oskarżony zaatakował siekierą swoich rodziców i 7-letniego brata, zadając im w trakcie snu śmiertelne ciosy. Jak ustalono, Marcel C. upozorował napad rabunkowy na swój dom, następnie starał się zatrzeć ślady przestępstwa, próbując spalić i ukryć ubranie, które miał na sobie podczas zdarzenia oraz siekierę. Po powrocie do domu, Marcel C. wyszedł na dach i zawiadomił Policję o napadzie rabunkowym.

Marcel C. usłyszał trzy zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, kierowanego motywacją zasługującą na szczególne potępienie. Zabójstwo rodziców zostało dodatkowo zakwalifikowane jako popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, ponieważ po dokonanych czynach, Marcel C. zabrał z domu pieniądze w kwocie 8 700 zł, które planował przeznaczyć na ucieczkę z kraju.

Marcel C. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, złożył obszerne wyjaśnienia, w których opisał przebieg zdarzenia. Oskarżony pozostaje tymczasowo aresztowany.

Zarzucane mu czyny zagrożone są karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2021-07-01
Data udostępnienia informacji: 2021-06-30
Liczba odsłon: 2 074

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj