środa, 27 stycznia 2021

Prokuratura po raz kolejny przekazała szpitalowi alkohol etylowy na potrzeby dezynfekcyjne

Prokuratura po raz kolejny przekazała szpitalowi alkohol etylowy na potrzeby dezynfekcyjne

Prokuratura Rejonowa w Lesznie 13 stycznia 2021 r. przekazała Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Lesznie nieodpłatnie w związku ze stanem epidemii, na cele związane z dezynfekcją, ponad 3 000 litrów spirytusu.

Alkohol etylowy o stężeniu od 73,8% do 80,5% przechowywany w 64 bańkach 5 litrowych oraz 35 szklanych półlitrowych butelkach w łącznej ilości ponad 3 000 litrów został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie w toku postępowania przeciwko Robertowi K. podejrzanemu o przechowywanie i przewożenie papierów i alkoholu etylowego bez wymaganych znaków akcyzy.

Z opinii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji wynika, że zabezpieczony alkohol przeznaczony jest do celów przemysłowych i nie może być wykorzystany do produkcji spożywczej.

Od 31 marca 2020 r. kodeks postępowania karnego daje możliwość przekazania szpitalom m.in.  alkoholu zajętego w toku postępowania karnego. Dotychczas,  w wyniku podjętych przez Prokuraturę działań we współpracy z organami ścigania, w tym Krajową Administracją Skarbową, wydano szereg postanowień o przekazaniu łącznie 264 000 litrów alkoholu oraz 21 000 litrów oleju napędowego zakładom opieki zdrowotnej, straży pożarnej, czy też Policji.

Prokuratura na bieżąco monitoruje postępowania karne pod kątem możliwości najszybszego przekazania zatrzymanego alkoholu właściwym instytucjom na cele zwalczania epidemii.

Dział Prasowy

Prokuratury Krajowej

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2021-01-27
Data udostępnienia informacji: 2021-01-27
Liczba odsłon: 423