poniedziałek, 09 grudnia 2019

Rozbicie zorganizowej grupy przestępczej wprowadzającej do obrotu faktury VAT poświadczające nieprawdę

Rozbicie  zorganizowej grupy przestępczej wprowadzającej do obrotu faktury VAT poświadczające nieprawdę

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dziś ( 9 grudnia 2019 r.) 9 osób, właścicieli podmiotów gospodarczych ze Śląska, działających w różnych branżach. Czynności te mają związek ze śledztwem toczącym się w sprawie działania zorganizowanej grupy wprowadzającej do obrotu poświadczające nieprawdę faktury VAT. Wstępne ustalenia wskazują, że wartość wprowadzonych do obrotu faktur przekracza 20 mln zł.

Wszyscy zatrzymani, po zakończeniu przeszukań, zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie usłyszą zarzuty między innymi działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Po wykonaniu tych czynności prokurator podejmie decyzje w przedmiocie środków zapobiegawczych.

Jednocześnie funkcjonariusze CBA z delegatur w Katowicach, Rzeszowie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Gdańsku i Warszawie zabezpieczają dokumentację finansowo-księgową w siedzibach 30 podmiotów gospodarczych działających na terenie kilku województw, w tym  śląskiego, małopolskiego, mazowieckiego i pomorskiego.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2019-12-09
Data udostępnienia informacji: 2019-12-09
Liczba odsłon: 964