czwartek, 31 grudnia 2020

Rozbita grupa przestępcza, która rozprowadzała narkotyki na terenie województwa mazowieckiego

Rozbita grupa przestępcza, która rozprowadzała narkotyki na terenie województwa mazowieckiego

Wspólne działania Prokuratury Okręgowej w Warszawie i funkcjonariuszy CBŚP doprowadziły do zatrzymania 24 osób w związku z działalnością grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami na obszarze województwa mazowieckiego. Ponadto 2 osoby doprowadzono do prokuratury z zakładów penitencjarnych.

Zabezpieczono broń palną i narkotyki 

Działania zostały przeprowadzone w Warszawie, Pruszkowie i Grudziądzu. W toku realizowanych przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych, a także miejsc przez nich użytkowanych, ujawniano i zabezpieczono m.in. broń palną maszynową, amfetaminę, marihuanę, a nawet sygnalizację świetlną koloru niebieskiego czy imitacje odznak policyjnych.

Zarzuty kierowania i udziału w grupie przestępczej 

W wyniku podjętych działań prokurator przedstawił zarzuty 26 osobom. Zarzuty te dotyczą głównie kierowania zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, udziału z zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzania do obrotu oraz udziału w obrocie znaczną ilością środków odurzających oraz substancji psychotropowych.

Środki zapobiegawcze

Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 15 osób. Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem pozostałych podejrzanych, prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec nich środków o charakterze wolnościowym.

Ustalenia śledztwa

W toku postępowania ustalono, że w latach 2011 – 2019 na terenie województwa mazowieckiego, działa grupa zajmująca się rozprowadzaniem narkotyków. Członkowie grupy, co potwierdza zebrany materiał dowodowy, wprowadzili na rynek ponad 400 kilogramów niedozwolonych substancji psychotropowych oraz środków odurzających. Materiały postępowania wskazują, że podejrzani dopuszczali się także przestępstw rozboju.

Śledztwo ma charakter wielowątkowy i wieloosobowy, obejmuje obecnie 33 osoby. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań w sprawie.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2020-12-31
Data udostępnienia informacji: 2020-12-31
Liczba odsłon: 915