piątek, 18 grudnia 2020

Rozbita grupa przestępcza zajmująca się kradzieżą samochodów

Rozbita grupa przestępcza zajmująca się kradzieżą samochodów

W ostatnim czasie, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Poznaniu funkcjonariusze Policji zatrzymali 7 osób w związku ze śledztwem dotyczącym działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżą samochodów. Zatrzymani to mieszkańcy Poznania i okolic. Wśród nich był założyciel i kierujący grupą.

Zarzuty i środki

Zatrzymani pod doprowadzeniu do prokuratury usłyszeli zarzuty odpowiednio kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na kradzieży z włamaniem i usiłowaniem kradzieży z włamaniem samochodów osobowych różnych marek.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podjął decyzję o wystąpieniu do sądu z wnioskami o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 4 osób, które zostały uwzględnione przez sąd.

W stosunku do pozostałych 3 podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze tj. dozory Policji, poręczenia majątkowe oraz zakazy opuszczania kraju i kontaktowania się ze sobą. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Milion złotych szkody

Jak wynika z ustaleń śledztwa, działalność przestępcza członków grupy obejmowała teren województwa wielkopolskiego i trwała od połowy tego roku do 14 grudnia 2020 roku. Przedmiotem kradzieży z włamaniem i usiłowania dokonania takich przestępstw były samochody osobowe różnych marek. Podejrzani z procederu tego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Wysokość szkody wyrządzonej przestępczym działaniem grupy szacowana jest wstępnie na kwotę ponad 1 miliona złotych.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2020-12-18
Data udostępnienia informacji: 2020-12-17
Liczba odsłon: 677