piątek, 09 sierpnia 2019

Skuteczna apelacja prokuratora w sprawie byłego policjanta oskarżonego o zabójstwo żony

Skuteczna apelacja prokuratora w sprawie byłego policjanta oskarżonego o zabójstwo żony

Sąd Apelacyjny w Katowicach uwzględnił apelację Prokuratora Okręgowego w Katowicach w sprawie Marka G. oskarżonego o zabójstwo żony. Sąd podwyższył karę pozbawienia wolności z 15 do 25 lat pozbawienia wolności.

Prokurator 12 sierpnia 2016 roku skierował akt oskarżenia w tej sprawie do Sądu Okręgowego w Katowicach. Mężczyzna oskarżony został między innymi o dokonanie 7 lipca 2012 roku w Czeladzi zabójstwa żony Anny G. Ponadto prokurator zarzucił mu popełnienie przestępstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień, poprzez sprawdzanie w policyjnych rejestrach, bez podstawy prawnej, danych dot. osób trzecich.
Oskarżony nie przyznawał się do zabójstwa żony. Prowadzony proces był poszlakowy, ciała kobiety nigdy nie odnaleziono. Wobec Marka G. stosowany był w sprawie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Sąd Okręgowy w Katowicach 7 września 2018 roku wydał wyrok, w którym skazał Marka G. za zabójstwo i przekroczenie uprawnień. Sąd wymierzył mu karę łączną 15 lat pozbawienia wolności.
Z wyrokiem tym nie zgodził się prokurator uznając, iż wymierzona kara jest zbyt łagodna i skierował apelację do Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Prokurator domagał się wymierzenia Markowi G. kary 25 lat pozbawienia wolności. Apelacja ta została w całości uwzględniona przez Sąd.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2019-08-09
Data udostępnienia informacji: 2019-08-09
Liczba odsłon: 1 169