środa, 11 sierpnia 2021

Stanowisko Prokuratury Okręgowej w Warszawie dotyczące nieprawdziwych informacji o środkach zapobiegawczych stosowanych wobec podejrzanego Sławomira N.

Stanowisko Prokuratury Okręgowej w Warszawie dotyczące nieprawdziwych informacji o środkach zapobiegawczych stosowanych wobec podejrzanego Sławomira N.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie informuje, iż nieprawdziwa jest powielana przez niektóre media informacja sugerująca, iż Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił dziś tj. 11.08.2021 r. stosowany wobec Sławomira N. środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 1 mln zł.

Dzisiejszym postanowieniem Sąd Apelacyjny choć uchylił areszt warunkowy zastosowany na mocy wcześniejszego postanowienia tego samego Sądu, to utrzymał poręczenie majątkowe w kwocie 1 mln zł jako jeden ze środków zapobiegawczych stosowanych wobec Sławomira N.
Natomiast kwestia dotyczącą skuteczności wpłacenia przedmiotu poręczenia z uwagi na zakwestionowanie przez prokuratora pochodzenia pieniędzy, zostanie ostatecznie rozstrzygnięta przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa, który rozpozna zażalenie obrony na decyzję prokuratora o odmowie przyjęcia poręczenia majątkowego.

Pierwszy akt oskarżenia w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej założonej i kierowanej przez Sławomira N. Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu w pierwszej połowie lipca 2021 r. Zarzuciła w nim Dariuszowi Z. m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, żądanie korzyści majątkowej oraz przyjmowanie jej obietnicy, jak również czynienie przygotowań do prania pieniędzy pochodzących z przestępstw korupcyjnych. W najbliższym czasie planowane jest skierowanie kolejnych aktów oskarżenia w tej sprawie.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2021-08-11
Data udostępnienia informacji: 2021-08-11
Liczba odsłon: 2 631

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj