poniedziałek, 01 marca 2021

Trafili do aresztu za posiadanie 150 kg haszyszu

Trafili do aresztu za posiadanie 150 kg haszyszu

W toku śledztwa nadzorowanego przez Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przejęli transport 150 kilogramów haszyszu. W toku czynności zatrzymano dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu nyskiego w wieku 23 i 27 lat. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i na wniosek prokuratora trafili do aresztu.

Usłyszeli zarzuty

Prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawił zatrzymanym zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków kwalifikowane z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Trafili do aresztu

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa oraz grożącą podejrzanym wysoką karę prokurator skierował do Sądu wnioski o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie.

150 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości 8 milionów złotych 

Do zatrzymania doszło na terenie powiatu nyskiego. Funkcjonariusze dokonali wejścia na teren posesji gdzie przeprowadzili kontrolę pojazdu, wewnątrz którego ujawnili i zabezpieczyli siedem toreb transportowych, w których znajdowały się pakunki zawierające brunatną substancję. Po ich sprawdzeniu okazało się, że w foliowych torebkach znajduje blisko 150 kg haszyszu. Pojazdem poruszało się dwóch mężczyzn, którzy zostali zatrzymani. Ze wstępnych szacunków wynika, że z zabezpieczonych narkotyków można było przygotować nawet 150 tysięcy działek dilerskich o czarnorynkowej wartości ponad 8 milionów złotych. Według ustaleń funkcjonariuszy narkotyki miały trafić na czarny rynek w Polsce i na terenie krajów Unii Europejskiej.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2021-03-01
Data udostępnienia informacji: 2021-02-28
Liczba odsłon: 1 042