poniedziałek, 05 października 2020

Tymczasowe aresztowanie mężczyzny podejrzanego o porwanie dziecka

Tymczasowe aresztowanie mężczyzny podejrzanego o porwanie dziecka

Sprawca porwania dziecka dla okupu, 25-letni Kamil Ś. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

Prokuratorskie zarzuty

Po zatrzymaniu i doprowadzeniu do prokuratury, Kamil Ś. usłyszał zarzut porwania małoletniego dziecka i przetrzymywania jako zakładnika dla uzyskania od rodziców okupu w postaci kilkudziesięciu tysięcy złotych, które miały zostać przekazane w określony sposób oraz wymuszenia rozbójniczego.

Nadto mężczyźnie zarzucono posiadanie substancji psychotropowej w postaci amfetaminy.

Podejrzany częściowo przyznał się do porwania dziecka i przedstawił swoją wersję przebiegu zdarzeń. Wskazał na kłopoty finansowe jako motyw działania.

Środki zapobiegawcze

Sąd Rejonowy w Sieradzu zastosował na wniosek  Prokuratury Okręgowej w Sieradzu środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zbrodnia porwania i przetrzymywania zakładnika zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 15 lat.

Okoliczności sprawy

W piątek, 2 października 2020 roku, około południa,  na jednej z  ulic w Wieluniu uprowadzone zostało małoletnie dziecko. Do rodziców zadzwonił porywacz z żądaniem okupu. Informacja o zdarzeniu dotarła do wieluńskiej policji. Błyskawicznie uruchomiono funkcjonariuszy z  Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Opolu i Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji oraz z grupy tzw. „łowców cieni” CBŚP.

Dziecko wróciło do rodziców

Sprawne działania doświadczonych policjantów doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu dziecka i jego uwolnienia. Dziecko całe, zdrowe i bezpieczne wróciło do rodziców. Ponadto zakrojona na szeroką skalę akcja policyjna i zorganizowane posterunki blokadowo-pościgowe w trzech województwach z udziałem policjantów z Łodzi, Opola, Wrocławia i CBŚP doprowadziły do zatrzymania 25-latka podejrzanego o porwanie, przed godziną 18:00 w powiecie kluczborskim. Przy mężczyźnie ujawniono ukrytą amfetaminę a w samochodzie kominiarkę, nóż i atrapę broni.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2020-10-05
Data udostępnienia informacji: 2020-10-05
Liczba odsłon: 641