środa, 21 października 2020

Tymczasowe aresztowanie mężczyzny podejrzanego o prowadzenie podziemnej plantacji marihuany

Tymczasowe aresztowanie mężczyzny podejrzanego o prowadzenie podziemnej plantacji marihuany

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Opolu sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny podejrzanego o prowadzenie plantacji marihuany w ukrytym pod ziemią pomieszczeniu.

Próbował uciec przez policjantami

Czynności związane z zatrzymaniem podejrzanego oraz przeszukaniem obszaru, na którym według informacji policji znajdować się miała plantacja tzw. konopi indyjskich, zostały przeprowadzone na terenie jednej z posesji w powiecie nyskim. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy wyskoczył przez okno i zaczął uciekać. Po chwili pościgu został zatrzymany, a policjanci rozpoczęli przeszukanie posesji.

Plantacja ukryta pod ziemią

Początkowo ujawniono jedynie gotową już marihuanę, natomiast w przeszukiwanych pomieszczeniach policjanci nie odnaleźli żadnej uprawy. Podczas szczegółowego sprawdzenia terenu wokół zabudowań, w całkowicie ustronnym miejscu nieopodal posesji odnaleziono podziemną uprawę konopi, ukrytą pod zamaskowanym wejściem. Pod włazem znajdowało się wejście do profesjonalnie urządzonej plantacji konopi. W ukrytym pomieszczeniu rosło 211 krzewów konopi indyjskich w ostatniej fazie wzrostu. Przy uprawie wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt oświetleniowo – grzewczy.

Usłyszał prokuratorskie zarzuty

Zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Opolu, gdzie usłyszał zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania środków odurzających. Po wykonaniu czynności procesowych z jego udziałem prokurator podjął decyzję o skierowaniu wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, który został uwzględniony przez sąd.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2020-10-21
Data udostępnienia informacji: 2020-10-20
Liczba odsłon: 263