piątek, 19 kwietnia 2019

Tymczasowe areszty dla członków zorganizowanej grupy przestępczej związanej ze środowiskiem pseudokibiców Wisła Sharks

Tymczasowe areszty dla członków zorganizowanej grupy przestępczej związanej ze środowiskiem pseudokibiców Wisła Sharks

Wczoraj (18 kwietnia 2019 roku), na wniosek prokuratora z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 13 podejrzanych w sprawie dotyczącej działalności zorganizowanej grupy przestępczej związanej ze środowiskiem pseudokibiców Wisła Sharks.

W odniesieniu do trzech pozostałych podejrzanych prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wolnościowych środków zapobiegawczych w postaci zakazu opuszczania kraju, oddania pod dozór Policji i poręczeń majątkowych.

3,9 tony narkotyków o wartości około 32 milionów złotych

Podejrzanym, którzy zostali zatrzymani 16 kwietnia 2019 roku, zarzuca się wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych w postaci marihuany, kokainy i amfetaminy. Część z podejrzanych usłyszała również zarzuty wewnątrzwspólnotowego handlu znaczą ilością narkotyków. Ponadto 13 osób podejrzanych jest o udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Jak ustalono w toku śledztwa przedmiotem obrotu były narkotyki w łącznej ilości niemal 3,9 tony o wartości nie mniejszej niż około 32 milionów złotych.

Ustalenia śledztwa

W toku śledztwa prowadzonego przez Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie ustalono, że zorganizowana grupa przestępcza powiązana ze środowiskiem pseudokibiców Wisła Sharks działała na obszarze województwa małopolskiego i zajmowała się handlem narkotykami, pobiciami oraz przestępstwami przeciwko porządkowi publicznemu i mieniu. Grupa ta funkcjonowała według konkretnego planu, który zakładał określony podział zarówno ról, jak i korzyści uzyskiwanych z przestępstw.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Więcej o sprawie pisaliśmy:

Kolejne zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców Wisła Sharks

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-04-19
Data udostępnienia informacji: 2019-04-19
Liczba odsłon: 1 703