poniedziałek, 12 października 2020

Tymczasowe areszty dla członków zorganizowanej grupy zajmującej się produkcją środków odurzających

Tymczasowe areszty dla członków zorganizowanej grupy zajmującej się produkcją środków odurzających

Prokuratura Rejonowa w Inowrocławiu wraz z policjantami z CBŚP prowadzą śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkcją środków odurzających w znacznych ilościach. Podczas akcji przeprowadzonej pod koniec ubiegłego miesiąca przez policjantów z CBŚP, zatrzymany został 61-letni mieszkaniec Inowrocławia podejrzany o zorganizowanie plantacji oraz jego brat. Wówczas także zatrzymano 30-letniego mężczyznę oraz jego o rok młodszą siostrę.

Usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Zatrzymanym prokurator Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu przedstawił zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją środków odurzających w znacznych ilościach.
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec wszystkich podejrzanych.
Grozi im kara grzywny i pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

„Rodzinny biznes”

Z pozyskanych przez organy ścigania informacji wynikało, że na terenie powiatu inowrocławskiego uprawiane są konopie indyjskie, z których następnie uzyskiwana jest marihuana. Bardzo szybko ustalono dokładne miejsce ogromnej plantacji, a także osobę nadzorującą uprawę. Według wstępnych ustaleń policjantów był to rodzinny biznes.
Na terenie gospodarstwa rolnego położonego nad brzegiem Jeziora Gopło funkcjonariusze odkryli profesjonalną uprawę konopi indyjskich zlokalizowaną na dwóch kondygnacjach jednego z budynków gospodarczych.

Zaskoczeni podczas ścinania krzewów

Policjanci wkroczyli do budynku w czasie ścinania krzewów konopi. Podejrzani zdążyli już ściąć 355 roślin, które po wysuszeniu miały być przekazane do dystrybucji. W pojemnikach znajdowało się 15 kg samego kwiatostanu. Łącznie na plantacji przejęto 1700 krzaków w pełnej fazie dojrzałości. Wstępnie oszacowano wartość zabezpieczonego towaru na ponad milion złotych.
Plantacja zajmowała ogromny teren, a system pomp, grzałek, rurek i kapilar doprowadzał do roślin podgrzewaną wodę i substancje odżywcze. W pełni automatyczne włączanie wentylatorów, oświetlenia i filtrów węglowych pozwalało na niemal bezobsługowe funkcjonowanie uprawy oraz rotacyjne doświetlanie i wietrzenie poszczególnych kondygnacji.
Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2020-10-12
Data udostępnienia informacji: 2020-10-12
Liczba odsłon: 598