czwartek, 16 maja 2019

Wspólne działania organów ścigania, ochrony konsumentów i banku na rzecz ochrony klientów rynku e-commerce

Wspólne działania organów ścigania, ochrony konsumentów i banku na rzecz ochrony klientów rynku e-commerce

Prokuratura Krajowa, Komenda Główna Policji, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Związku Banków Polskich podjęły wspólne działania na rzecz ochrony klientów rynku e-commerce.

Rosnąca fala przestępstw związanych z wyłudzeniami dokonywanymi na szkodę klientów sklepów internetowych i korzystających z usług bankowości elektronicznej stała się asumptem do podjęcia współpracy przez te organy.

25 marca 2019 roku rozpoczął pracę zespół roboczy zajmujący się  nieprawidłowościami na rynku e-commerce. W skład zespołu  weszli prokuratorzy z Działu do Spraw Cyberprzestępczości DPG PK, przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Rzecznika Finansowego oraz Bankowego Centrum Bezpieczeństwa Związku Banków Polskich.

W wyniku prac zespołu roboczego został opracowany i wydany wspólny komunikat, którego celem jest uświadamianie społeczeństwu istniejącego zagrożenia ze strony przestępców, w związku z fałszywymi i oszukańczymi stronami internetowymi oraz kampaniami phishingowymi.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Tu mogą Państwo zapoznać się z pełną treścią wspólnego komunikatu:

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-05-16
Data udostępnienia informacji: 2019-05-16
Liczba odsłon: 1 087