czwartek, 27 grudnia 2018

Wydanie specjalne Prokuratury i Prawo

Wydanie specjalne Prokuratury i Prawo

Dostępny jest już najnowszy numer miesięcznika „Prokuratura i Prawo”.

Polecamy lekturę książki autorstwa prokuratora Pawła Opitka pt. „Cyberprzestępczość w pracy prokuratora” (specjalne wydanie „Prokuratury i Prawa” z grudnia 2018 r.). Stanowi ona odpowiedź na coraz częściej pojawiające się w referatach śledczych postępowania związane z cyberprzestrzenią. Można w niej przeczytać o współczesnym obrazie przestępstw popełnianych w wirtualnym świecie, metodach stosowanych przez sprawców, sposobie gromadzenia dowodów cyfrowych, czy zupełnie nowych formach przestępczości powiązanych z technologią blockchain.

Opracowanie ma charakter opisowo-poznawczy, ale także praktyczny. Autor wskazał na konkretne rozwiązania możliwe do zastosowania w śledztwie, a także błędy, których należy unikać. Przedstawione zostały przykłady postępowań karnych. Książka obejmuje szeroki obszar wiedzy i praktyki związanej z pracą prokuratora w zakresie zwalczania cyberprzestępczości. Wieloaspektowe podejście do zagadnienia cyberprzestępczości daje czytelnikowi możliwość przyswojenia kompleksowej wiedzy związanej z codzienną pracą śledczego. Chodzi o wymiar prawny, techniczny i socjologiczny opisywanego zjawiska, ale przede wszystkim o jego aspekt kryminalistyczny. Książka jest przeznaczona głównie dla prokuratorów, choć zainteresuje też funkcjonariuszy pozostałych służb ochrony prawa.

„Prokuratura i Prawo” jest czasopismem, na łamach którego publikowane są materiały o tematyce prawnej, w szczególności z zakresu prawa karnego i kryminologii, służące poszerzaniu wiedzy prokuratorów i pracowników prokuratury, a także przedstawicieli innych zawodów prawniczych oraz kształtowaniu właściwej praktyki stosowania prawa.

W zakładce „Prokuratura i Prawo” zamieszczono informacje dla autorów i czytelników czasopisma oraz pełne teksty miesięcznika.

Redakcja zaprasza do lektury czasopisma oraz do publikowania na jego łamach własnych opracowań.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-12-27
Data udostępnienia informacji: 2018-12-26
Liczba odsłon: 3 030