add_filter('xmlrpc_enabled', '__return_false'); Wyrok 25 lat pozbawienia wolności dla nożownika za zabójstwo – Prokuratura Krajowa
piątek, 09 lipca 2021

Wyrok 25 lat pozbawienia wolności dla nożownika za zabójstwo

Wyrok 25 lat pozbawienia wolności dla nożownika za zabójstwo

Na karę 25 lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Katowicach Dariusza N. za udział w bójce z użyciem noża, która zakończyła się śmiercią mężczyzny. Oskarżony będzie też musiał zapłacić kwoty po 100 tys. złotych dla rodziców pokrzywdzonego.

Śmierć podczas bójki

Prokuratura Okręgowa w Katowicach akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do Sądu Okręgowego w Katowicach 14 grudnia 2018 roku. Śledztwo dotyczyło bójki, która miała miejsce w sierpniu 2016 roku w pobliżu dworca PKP w Katowicach. W trakcie zdarzenia 19-letni młody mężczyzna został ugodzony dwukrotnie nożem w klatkę piersiową i na skutek odniesionych obrażeń ciała zmarł.

Zatrzymanie i zarzuty

Bezpośrednio po tym zdarzeniu zatrzymanych zostało kilku uczestników bójki, jednak wśród nich nie było Dariusza N., który posługiwał się nożem. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania. Jednak w październiku 2017 roku został on zatrzymany na podstawie ENA na terenie Hiszpanii.

Po przekazaniu Dariusza N. do kraju prokurator przedstawił mu zarzut udziału w bójce i zabójstwa 19-letniego mężczyzny oraz udziału w bójce i usiłowania zabójstwa drugiego mężczyzny. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec Dariusza N. tymczasowe aresztowanie.

Zarzuty udziału w bójce prokurator przedstawił także 6 innym osobom, Zostały one skazane za udział w bójce prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego Katowice – Zachód w Katowicach.

Surowy wyrok za zabójcy

Na początku lipca 2021 r. Sąd Okręgowy w Katowicach nieprawomocnie uznał Dariusza N. winnym popełnienia dwóch czynów zarzucanych mu aktem oskarżenia wniesionym przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach: udziału w bójce z użyciem noża i zabójstwa Dominika K. oraz udziału w bójce z użyciem noża i usiłowania zabójstwa Rafała K. Oskarżonemu sąd wymierzył karę łączną 25 lat pozbawienia wolności. Sąd zasądził również od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonych w tej sprawie ojca i matki zmarłego pokrzywdzonego kwoty po 100.000 złotych, tytułem zadośćuczynienia.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2021-07-09
Data udostępnienia informacji: 2021-07-09
Liczba odsłon: 3 508

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj