add_filter('xmlrpc_enabled', '__return_false'); Wyrok 7 lat pozbawienia wolności za kierowanie grupą przestępczą prowadzącą plantacje marihuany – Prokuratura Krajowa
czwartek, 05 sierpnia 2021

Wyrok 7 lat pozbawienia wolności za kierowanie grupą przestępczą prowadzącą plantacje marihuany

Wyrok 7 lat pozbawienia wolności za kierowanie grupą przestępczą prowadzącą plantacje marihuany

Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał wyrok skazujący na 7 lat pozbawienia wolności mężczyznę, który kierował zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wytwarzaniem znacznej ilości marihuany, a także obrotem narkotykami. Akt oskarżenia skierował Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

Szef zorganizowanej grupy przestępczej

Skazany to Kamil K. który w okresie od sierpnia 2018 r. do stycznia 2019 r. w lubuskiej miejscowości Dąbroszyn kierował zorganizowaną grupą przestępczą wytwarzającą marihuanę. W toku postępowania prokurator ustalił, że ze zlikwidowanych upraw prowadzonych przez grupę na terenie województw zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i lubuskiego uzyskano co najmniej 137 kilogramów marihuany. Konopie były uprawiane w specjalnie do tego celu wyposażonych pomieszczeniach, posiadających odpowiednią instalację oświetleniową i wentylacyjną. Łączna wartość uzyskanych narkotyków w hurcie wynosiła blisko 2 miliony złotych.

Wyroki skazujące „plantatorów”

Sąd skazał Kamila K. na łączną karę 7 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wymierzył mu grzywnę w wysokości 17,5 tys. złotych oraz nawiązkę 5 tys. złotych na cel zwalczania i zapobiegania narkomanii.

W innych wątkach tej sprawy prokuratura już wcześniej skierowała akt oskarżenia. Wyrok skazujący wobec 10 „plantatorów” zapadł 25 czerwca 2021 roku.

O sprawie pisaliśmy: https://pk.gov.pl/bez-kategorii/surowy-wyrok-skazujacy-za-prowadzenie-plantacji-marihuany/

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2021-08-05
Data udostępnienia informacji: 2021-08-05
Liczba odsłon: 3 180

Jesteś na archiwalnej stronie pk.gov.pl.
Nowa strona znajduje się pod adresem www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa.
Czas do zmiany strony: 1:00 min.
Anuluj