środa, 09 września 2020

Wyrok skazujący na 25 lat pozbawienia wolności kobietę oskarżoną o usiłowanie zabójstwa noworodka

Wyrok skazujący na 25 lat pozbawienia wolności kobietę oskarżoną o usiłowanie zabójstwa noworodka

Wyrokiem z 8 września 2020 r. Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał na karę 25 lat pozbawienia wolności Barbarę J. oskarżoną przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu o usiłowanie zabójstwa swojego miesięcznego dziecka.

Ustalenia śledztwa

Kobieta w lutym 2019 r. w rejonie ulicy Gagarina we Wrocławiu podczas spaceru wyciągnęła chłopczyka z wózka, uniosła go na wysokość ramion i rzuciła nim o asfalt. Następnie kilkukrotnie kopnęła dziecko w głowę, po czym przydeptywała je do podłoża. Noworodka uratowali przechodnie, którzy odebrali kobiecie dziecko i powiadomili policję. Kobieta została zatrzymana. Okazało się, że była pod wpływem alkoholu.

Z uzyskanej przez prokuratora opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej wynika, iż dziecko doznało rozległych obrażeń ciała, w tym głowy, które skutkowały rozstrojem zdrowia na okres powyżej 7 dni. Biegli wskazali ponadto, iż odniesione przez noworodka obrażenia mogą w przyszłości skutkować zaburzeniami neurologicznymi o cechach ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zarzuty aktu oskarżenia

Prokurator Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu oskarżył 35-letnią kobietę o usiłowanie zabójstwa dziecka w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie oraz spowodowanie obrażeń ciała noworodka skutkujących rozstrojem zdrowia na okres powyżej 7 dni.

Po przeprowadzeniu postępowania dowodowego przed Sądem, prokurator wniósł o uznanie kobiety za winnej popełniania zarzucanego jej aktem oskarżenia czynu i wymierzenie oskarżonej karty 25 lat pozbawienia wolności.

Sąd podzielił stanowisko prokuratora skazując oskarżoną na karę 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2020-09-09
Data udostępnienia informacji: 2020-09-09
Liczba odsłon: 620