piątek, 17 maja 2019

Wywiad z prokuratorem Tomaszem Szafrańskim w dzienniku „Rzeczpospolita”

Wywiad z prokuratorem Tomaszem Szafrańskim w dzienniku „Rzeczpospolita”

Wczoraj (16 maja 2019 roku) w redakcji dziennika „Rzeczpospolita” prokurator Tomasz Szafrański Dyrektor Biura Prezydialnego Prokuratury Krajowej prezentował stanowisko Prokuratury w sprawie pytań prejudycjalnych przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu.

– Kiedy sędziowie zadawali pytania o stan prawa polskiego dostrzegłem że rzeczywiście jest duże pole niezrozumienia istoty naszych regulacji czyli ustawy o Sądzie Najwyższym, ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, a także Konstytucji. Właśnie ta dociekliwość sędziów zadających pytania świadczy o tym, że jest chęć zgłębiania właśnie tej okoliczności, a nie odwoływania się do jakiś abstrakcyjnych rzekomych zagrożeń na niezależność sędziów i prokuratorów – powiedział prokurator Tomasz Szafrański.

Prokurator Tomasz Szafrański wskazał, że Unia Europejska opiera się na jednym założeniu równości Państw i proceduralnej i faktycznej, ale ta równość państw czerpie źródło z równości Europejczyków.

Zachęcamy do odsłuchania całej audycji, podczas której prokurator Tomasz Szafrański mówił o postępowaniu prowadzonym przed Trybunałem Sprawiedliwości  Unii Europejskiej  w Luksemburgu.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2019-05-17
Data udostępnienia informacji: 2019-05-17
Liczba odsłon: 1 942