czwartek, 19 marca 2020

Zarzut i areszt dla osoby powołującej się na wpływy w instytucji państwowej

Zarzut i areszt dla osoby powołującej się na wpływy w instytucji państwowej

Na polecenie prokuratora Wydziału do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 17 marca 2020 roku Jerzego U. Czynność ta miała związek ze śledztwem w sprawie płatnej protekcji. Zatrzymanie nastąpiło z zachowaniem szczególnej ostrożności, podczas przyjmowania przez wyżej wymienionego kolejnej transzy pieniędzy w kwocie 100 tysięcy zł. Istniało niebezpieczeństwo, że mężczyzna może posiadać broń.

Ustalenia śledztwa

Osoba prowadząca działalność gospodarczą w Poznaniu wpadła w kłopoty i szukała  pomocy w rozwiązaniu jej problemów. Z przedsiębiorcą tym  skontaktował się Jerzy U. Powołując się na wpływy w różnych instytucjach państwowych twierdził, że za 200 tysięcy zł załatwi każdą sprawę. W tym wypadku obiecał przedsiębiorcy wstrzymanie wykreślenia  firmy z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
Z tego tytułu przyjął połowę żądanej sumy.

Usłyszał zarzuty i trafił do aresztu

Prokurator ogłosił  zatrzymanemu zarzut popełnienia czynu zabronionego z art. 230 par.  1 kk, zagrożonego karą do 8 lat pozbawienia wolności.  Na wniosek prokuratora, sąd aresztował Jerzego U. na trzy miesiące.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2020-03-19
Data udostępnienia informacji: 2020-03-18
Liczba odsłon: 1 283