czwartek, 05 grudnia 2019

Zarzuty dla burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice i jego zastępcy

Zarzuty dla burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice i jego zastępcy

Na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach (3 grudnia 2019 roku) funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby w postępowaniu dotyczącym przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych w związku z pełnionymi przez nich funkcjami w gminie Niepołomice.

Zatrzymani to burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice i jego zastępca. Postępowanie dotyczy przekroczenia uprawnień do jakich doszło podczas przetargu na budowę Szkoły Podstawowej w Niepołomicach.
Usłyszeli zarzuty
Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach przedstawił zatrzymanym zarzuty niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez inną osobę kwalifikowane z art. 231 par. 2 kodeksu karnego. Ponadto Roman P. usłyszał zarzut złożenia fałszywego oświadczenia wbrew przepisom ustawy o zamówieniach publicznych kwalifikowany z art. 233 par. 1 i 6 kk.
Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Środki zapobiegawcze
Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator zastosował wobec obu podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 100 tysięcy złotych i 70 tysięcy złotych, dozoru Policji wraz z zakazem kontaktowania się z świadkami i współpodejrzanymi oraz zawieszenia w czynnościach służbowych.
Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2019-12-05
Data udostępnienia informacji: 2019-12-05
Liczba odsłon: 2 002