środa, 03 marca 2021

Zarzuty dla podejrzanych o handel znaczną ilością narkotyków

Zarzuty dla podejrzanych o handel znaczną ilością narkotyków

W Wydziale do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu ogłoszono czterem osobom zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci marihuany, metamfetaminy, MDMA oraz kokainy. Podejrzani Marcin M., Mateusz B., Mariusz P. oraz Marek B. zostali zatrzymani 22 lutego 2021 r. przez funkcjonariuszy Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu na terenie województwa dolnośląskiego.

Zatrzymany żołnierz

Z ustaleń śledztwa wynika, że handel narkotykami trwał od grudnia 2020 r. do lutego 2021 r. na terenie Skokowej i jej okolic. W przestępczy proceder był zaangażowany żołnierz w stopniu starszego szeregowego oraz trzy osoby cywilne.

Zabezpieczono ponad 5,3 kg narkotyków

Funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej zabezpieczyli łącznie ponad 5,3 kg narkotyków, w tym susz ziela konopi innych niż włókniste, metamfetaminę, MDMA i kokainę. Łączna wartość zabezpieczonych narkotyków została oszacowana na kwotę powyżej 130 000 złotych.

Tymczasowe aresztowania i zabezpieczenie majątkowe

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Prokurator zabezpieczył na mieniu podejrzanego Marka B. pieniądze w kwocie 26 000 złotych na poczet grożącej kary i środków karnych.

Za czyny zarzucane podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Dział Prasowy

Prokuratury Krajowej

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2021-03-03
Data udostępnienia informacji: 2021-03-02
Liczba odsłon: 1 824