piątek, 21 września 2018

Zarzuty za próbę przemytu z Polski narkotyków wartych ponad 4 miliony złotych

Zarzuty za próbę przemytu z Polski narkotyków wartych ponad 4 miliony złotych

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzi postępowanie dotyczące przemytu z Polski znacznych ilości narkotyków.

Przemycano 86 kilogramów haszyszu

W toku tego postępowania Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt ponad 86 kilogramów haszyszu. Ujawnione narkotyki należały do obywateli Rosji.

Kobieta oraz mężczyzna próbowali wyjechać z Polski 31 sierpnia 2018 roku przez drogowe przejście graniczne w Terespolu. W trakcie prowadzonej kontroli podejrzenie funkcjonariuszy wzbudziło nienaturalne i nerwowe zachowanie podróżnych. Funkcjonariusze postanowili wnikliwie sprawdzić podróżnych oraz ich pojazd pod kątem legalności jego pochodzenia.       

Po dokładnej kontroli samochodu, w jego skrytkach, ujawniono hermetycznie zamknięte pakunki różnej wielkości zawierające oleistą substancję. Okazało się, że ujawniona substancja to haszysz.

Ujawnione narkotyki o łącznej masie ponad 86 kilogramów, warte są ponad 4 miliony 332 tysiące złotych.

Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani

Dwoje obywateli Rosji zostało zatrzymanych i doprowadzonych do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Prokurator ogłosił im zarzuty popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zagrożone są one karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował podejrzanych obywateli Rosji na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Kamila Jarosławska
Informację udostępnił: Kamila Jarosławska
Data wytworzenia informacji: 2018-09-21
Data udostępnienia informacji: 2018-09-20
Liczba odsłon: 519