piątek, 14 maja 2021

Zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z prostytucji

Zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z prostytucji

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Słupsku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali osiem osób w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie czerpali korzyści z nierządu. Po doprowadzeniu do prokuratury, podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, obrotu narkotykami, czerpania korzyści majątkowych z prostytucji oraz wymuszeń rozbójniczych

Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 6 podejrzanych.  Wobec dwóch pozostałych zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji, poręczeń majątkowych i zakazów opuszczania kraju.

Ustalenia śledztwa

Zatrzymania to wynik wielomiesięcznych działań Prokuratury Okręgowej w Słupsku we współpracy z Centralnym Biurem Śledczym Policji Wydział w Słupsku.  W toku śledztwa ustalono, że  członkowie  grupy przestępczej czerpali korzyści z prostytucji kobiet, które wcześniej werbowali. Ponadto wprowadzili do obrotu ponad co najmniej 3 kg marihuany, amfetaminy i kokainy.  Grupa działa w okresie od  września  2019 r. do  maja 2021 r. Na jej czele stał Dominik K. Zastępowała go jego partnerka Ewelina S. Wcześniej w tej samej sprawie, części występujących w niej podejrzanym przedstawiono zarzuty  wymuszeń rozbójniczych, udziału w bójce przy użyciu maczet i noży. Do zdarzeń doszło w styczniu, lutym i kwietniu 2020 r. w Słupsku.

Aktualnie w sprawie występuje 12 podejrzanych. Zarzuca im się popełnienie przestępstw zagrożonych karą 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

 

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2021-05-14
Data udostępnienia informacji: 2021-05-14
Liczba odsłon: 1 093