wtorek, 08 grudnia 2020

Zatrzymania i areszty za handel amfetaminą

Zatrzymania i areszty za handel amfetaminą

Na polecenie prokuratora Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie (24 i 26 listopada 2020 roku) funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 7 osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej handlującej amfetaminą. Kolejne 5 osób zostało doprowadzonych do prokuratury z aresztów śledczych i zakładów karnych. Wszystkim osoby usłyszały zarzuty i na wniosek prokuratora ośmiu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

Usłyszeli zarzuty

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie przedstawił wszystkim 12 osobom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 par. 1 kodeksu karnego, udziału w obrocie znacznymi ilościami i narkotyków kwalifikowane z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Prokurator zarzucił oskarżonym udział w obrocie co najmniej 330 kg siarczanu amfetaminy o wartości co najmniej 1,65 miliona złotych.

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Środki zapobiegawcze

Na wniosek prokuratora Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie wobec ośmiu podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2020-12-08
Data udostępnienia informacji: 2020-12-07
Liczba odsłon: 710