czwartek, 29 kwietnia 2021

Zatrzymania i areszty za zlecenie zabójstwa żony prokuratora

Zatrzymania i areszty za zlecenie zabójstwa żony prokuratora

Na polecenie Prokuratury Warszawa Praga w Warszawie funkcjonariusze Wydziału Zabójstw Komendy Stołecznej Policji zatrzymali pięć osób w śledztwie dotyczącym zlecenia zabójstwa żony prokuratora Prokuratury Okręgowej w Warszawie oraz świadka, a także zlecenia ciężkiego uszkodzenia ciała sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie.

Sprawa ma związek z postępowaniem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie przeciwko Krzysztofowi U. ps. „Fama”, w którym został oskarżony o podpalenie na zlecenie konkurencji klubu przy ul. Foksal w Warszawie oraz usiłowania i dokonania rozbojów, pobić porwań oraz kradzieży. Wyrokiem z 9 lutego 2021 r. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał go na karę łączną 25 lat pozbawienia wolności. W toku prowadzonego procesu ustalono, iż prokurator oskarżający Krzysztofa U, sędzia orzekający w sprawie oraz świadek zeznający w sprawie znaleźli się na celowniku przestępców.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty, zostali tymczasowo aresztowani

Trzej zatrzymani w Prokuraturze Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie  usłyszeli zarzuty podżegania oraz pomocnictwa do zabójstwa, a także podżegania i pomocnictwa do spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zatrzymanej radcy prawnej przedstawiono zarzut bezprawnego utrudniania prowadzonych przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie śledztw, a jej mężowi posiadanie bez pozwolenia wielu sztuk amunicji.

Na wniosek prokuratora decyzją Sądu wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Za podżeganie do zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2021-04-29
Data udostępnienia informacji: 2021-04-29
Liczba odsłon: 1 297