czwartek, 28 stycznia 2021

Zatrzymania i likwidacja nielegalnej fabryki papierosów w podwrocławskich Kobierzycach

Zatrzymania i likwidacja nielegalnej fabryki papierosów w podwrocławskich Kobierzycach

W związku z likwidacją nielegalnej fabryki papierosów w podwrocławskich Kobierzycach funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Warszawie i dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali osiem osób.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

Funkcjonariusze CBŚP i KAS zabezpieczyli specjalistyczną maszynę produkcyjną oraz przejęli około 400 tys. gotowych papierosów, komponenty służące do ich wytwarzania, m.in. blisko 1 300 kg krajanki tytoniowej, a także półprodukty niezbędne w procesie produkcyjnym oraz okleiny filtra z podrobionym znakiem amerykańskiego koncernu tytoniowego.

Zorganizowana grupa przestępcza

Wszystkie rozwiązania oraz sprzęt zabezpieczony na miejscu wskazują, że za procederem nielegalnej produkcji, stoi zorganizowana grupa przestępcza. Ustalono, że przestępczy proceder odbywał się w pomieszczeniach przygotowanych w sposób profesjonalny do produkcji, uwzględniając potrzebę zakamuflowania miejsca przechowywania  maszyny służącej do produkcji papierosów.

Uszczuplenie podatku na kwotę 3 milionów złotych

Ustalono, że działalność grupy naraziła Skarb Państwa na uszczuplenia należności z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w wysokości około 3 milionów złotych. Podejrzani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw karnoskarbowych, a także udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Wobec wszystkich zatrzymanych, na wniosek prokuratury, sąd zastosował najsurowsze środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

Dział Prasowy

Prokuratury Krajowej

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2021-01-28
Data udostępnienia informacji: 2021-01-28
Liczba odsłon: 1 784