wtorek, 27 sierpnia 2019

Zatrzymania za wyrządzenie spółce szkody w wysokości około 96 milionów złotych

Zatrzymania za wyrządzenie spółce szkody w wysokości około 96 milionów złotych

Na polecenie prokuratora Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku 27 sierpnia 2019 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 3 osoby w tym m.in. Grzegorza Ś.

Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku prowadzi postępowanie dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej, która działała w latach 2014 – 2019. Jej członkowie dokonywali przestępstw polegających na wprowadzeniu w błąd akcjonariuszy spółek należących do jednej grupy kapitałowej, co do opłacalności i rzeczywistego celu transakcji gospodarczych. Dokonywali przeniesienia praw majątkowych oraz majątku ruchomego i nieruchomości, do spółek zagranicznych, kontrolowanych przez prezesa zarządu jednej ze spółek.

W toku postępowania prokurator ustalił, że na skutek tych działań spółka poniosła szkodę w wysokości ok. 96 milionów złotych.

Zatrzymani po doprowadzaniu do Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku usłyszą zarzuty. Po wykonaniu z ich udziałem czynności procesowych prokurator podejmie decyzję co do stosowania środków zapobiegawczych.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Krzysztof Niemyjski
Informację udostępnił: Krzysztof Niemyjski
Data wytworzenia informacji: 2019-08-27
Data udostępnienia informacji: 2019-08-27
Liczba odsłon: 1 545