środa, 02 września 2020

Zatrzymanie „na gorącym uczynku” za korupcję

Zatrzymanie „na gorącym uczynku” za korupcję

W toku postępowania prowadzonego przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie 31 sierpnia 2020 roku funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie zatrzymali na gorącym uczynku pracownika Urzędu Gminy w Wałczu bezpośrednio po przyjęciu przez niego kwoty 10.000 złotych. W trakcie czynności procesowych następujących po zatrzymaniu dokonano przeszukań w wyniku których dokonano zabezpieczenia dokumentacji w Urzędzie Gminy i Skarbowym w Wałczu.

Prokurator przedstawił podejrzanemu Piotrowi M. zarzut popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym kwalifikowany z art. 228 par. 1 i 4 kk w zw. z art. 12 par. 1 kk. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że podejrzany zapowiadał, że w przypadku braku zapłaty kwoty 10 tysięcy złotych będzie podejmował niekorzystne dla przedsiębiorcy działania.
Czyn zarzucany podejrzanemu zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wobec podejrzanego wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Pokaż rejestr zmian
Autor informacji: Weronika Krasnopolska
Informację udostępnił: Weronika Krasnopolska
Data wytworzenia informacji: 2020-09-02
Data udostępnienia informacji: 2020-09-02
Liczba odsłon: 962